A A A

FSC - pomagasz chronić środowisko

FSC - Forest Stewardship Council. Organizacja promująca odpowiedzialne zarządzanie światowymi zasobami leśnymi. Postępowanie zgodne z jej zaleceniami gwarantuje zrównoważone gospodarowanie naszym wspólnym dobrem. Pewność, że lasy nie będą znikać z powierzchni ziemi, że replantacje będą utrzymywane na odpowiednim poziomie a hodowany drzewostan będzie zdrowy i wartościowy.

 

Istotą jest by WSZYSCY w łańcuchu produkcyjnym - od hodowcy lasu do końcowego producenta i dystrybutora wyrobów gotowych  - zaakceptowali zasady FSC. W Polsce krajowy producent surowca drzewnego (Lasy Państwowe) prowadzą zrównoważoną gospodarkę już od lat. Powoli przystępują do tego również producenci wyrobów drzewnych, papieru itp. Jednak jeszcze nie wszyscy. Narzuca to bowiem pewne zobowiązania, np konieczność zaopatrywania się w surowiec WYŁĄCZNIE u dostawców posiadających certyfikat i inne zachowania.

 

To Państwo, jako świadomi konsumenci macie moc by spowodować  popularyzację mądrego gospodarowania naszą przyrodą. Odrzucając produkty bez certyfikatu, które mogą pochodzić ze źle zarządzanych powierzchni leśnych przyczyniacie się do tego, że nasza unikatowa w skali Europy przyroda będzie cieszyć i uczyć nasze dzieci i wnuki.

 

Zachęcamy - chroń przyrodę razem z nami!

 

 

więcej...

 
Tworzenie stron internetowych Poznań | Powered by Quick.Cms