A A A

FSC

 

Słynny certyfikat FSC często mylony jest z jakimś wytworem unijnych urzędników. Uważa się, że sprowadza się do podpartej biurokratycznie papierologii i składek dla organizacji.

 

Tymczasem jest to nie tyle certyfikat, co filozofia. Organizacja Forest Stewardship Council ma na celu doprowadzenie do zrównoważenia korzystania z zasobów leśnych, ochronę przyrody i respektowania praw ludności związanej z obszarami leśnymi.

 

FSC is an independent, non-governmental, not-for-profit organization established to promote the responsible management of the world’s forests.

 

Są to konkretne rozwiązania i zalecenia dla wszystkich instytucji i przedsiębiorstw związanych z drewnem - od producenta sadzonki, poprzez leśnika do firmy produkującej wyroby drewniane lub drukarza korzystającego z papieru.

 

Co to daje? Kupując wyroby z FSC macie Państwo pewność, że:

  • surowiec pochodzi z lasów posiadających FSC - czyli źródło jest legalne
  • uprawa prowadzona była zgodnie z zasadami leśnymi
  • drzewa nie były pryskane niedozwolonymi środkami chemicznymi
  • zasoby wykorzystane na produkcję zostaną odnowione

 

Dla klienta oznacza to, że dba o środowisko, dba o zdrowie swoje i najbliższych i że surowiec w jego więźbie jest zdrowy i że producenta zawsze da się znaleźć i sprawdzić z czego zrobił dany wyrób.

 

Drewno z lasu uprawianego zgodnie z zasadami jest dobrej jakości pod względem skrętu włókien, sękatości, słoistości itp. Ma to wpływ na jakość konstrukcji - jest stabilna wymiarowo, nie ulega paczeniu i cechuje się właściwą wytrzymałością.

 

To dyscyplinuje wytwórców a odbiorcom daje pewność i satysfakcję. Drewno bez FSC może pochodzić skądkolwiek, nie ma możliwości stwierdzenia jego źródła i jakości. Bowiem jedynie w zakładzie certyfikowanym poszczególne partie surowca przeznaczane na produkcję są rejestrowane.

 

więcej...

 
Tworzenie stron internetowych Poznań | Powered by Quick.Cms