A A A

Drewno konstrukcyjne lite (tradycyjna więźba dachowa)

DREWNO KONSTRUKCYJNE:

 

Oferujemy Państwu drewno konstrukcyjne (więźbę dachową) sortowaną wytrzymałościowo (do klasy danej w projekcie, np. C24, C27, C30 itp.).

 

 

IMPREGNACJA CIŚNIENIOWA:

 

Naszym standardem jest konserwacja drewna metodą próżniowo-ciśnieniową. Jest to jedyna metoda, która trwale chroni drewno przed zagrożeniami biologicznymi (owady, grzyby), oraz przed skutkami wpływu wilgoci (paczenie).

Proces wykonujemy w klasie trzeciej, czyli jednej z najwyższych. Oznacza to zabezpieczenie drewna również na warunki wilgotne, opady itp.

 

Stosujemy specjalistyczne impregnaty dla budownictwa - są nieszkodliwe dla zdrowia (atest PZH), niekorozyjne i niewymywalne.

 

Wykonujemy też usługi impregnacji drewna powierzonego

 

ZASIĘG OGÓLNOPOLSKI

 

Każda więźba jest inna. Projektant zakłada określoną klasę wytrzymałościową dla drewna użytego na dach. Zależnie od tego inaczej selekcjonuje się surowiec. Wpływa to na cenę drewna. Nie warto przepłacać za klasę C30 jeśli np. wymagana jest tylko C27. Z kolei nie można z tej samej kłody zrobić murłaty C27 i krokwi C35.

 

Dlatego każdą więźbę należy wyceniać indywidualnie. Kto tego nie robi - nie uwzględnia wymogów wytrzymałościowych. Prawo budowlane nakłada na producenta drewna na więźby obowiązek deklarowania, że produkt wykonano w zgodzie z projektem budowlanym, na co należy wydać zaświadczenie. Nasze wygląda tak, jak w linku na końcu tej strony. Dlatego nie jest możliwe podanie z góry ceny za m3 drewna. Prosimy o kontakt byśmy mogli dokonać wyceny.

 

 

 

 

W celu omówienia szczegółów

proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Przesłanie fragmentów projektu umożliwi sporządzenie kompletnej wyceny.

 

Prosimy o przesłanie na adres

biuro@hpmp.pl


- specyfikacji elementów więźby z projektu budowlanego.

W związku z tym, że projektanci w różny sposób obliczają długości elementów każdorazowo specyfikacje niezobowiązująco weryfikujemy. Dlatego przydatne będą też skany następujących rysunków z projektu:

- rzut więźby,

- rzut poddasza

- rzut dachu,

- przekroje.

 

W przypadku braku specyfikacji w projekcie sporządzimy ją dla Państwa na podstawie w/w rysunków.

Skontaktujemy się z Państwem w najszybszym możliwym terminie. Na życzenie podpowiemy najlepsze rozwiązania (w okolicach Poznania możliwa wizyta na budowie).

Obejmujemy całość inwestycji związanej z budową dachu - montaż konstrucji, dostawa i montaż pokrycia, trwałego i ciepłego poszycia, termoizolacji.

  

Sporządzamy specyfikacje elementów więźby

 

W produkcji uwzględnia się też dodatkowe procesy uszlachetniania, jeśli są konieczne lub po prostu sobie ich Państwo życzycie. Podnoszą one jakość szkieletu Państwa dachu dając mu większą sztywność, zwiększając bezpieczeństwo poprzez wydłużenie czasu zapłonu w przypadku pożaru a także dodatkowo ograniczając ryzyko skażenia grzybami lub zasiedlenia przez owady. Dodatkowo uszlachetnione drewno jest dokładniej i o wiele szybciej montowane przez ekipę ciesielską, co zmniejsza koszty. Dlaczego tak się dzieje - opisałem w poradniku.

Impregnacja próżniowo-ciśnieniowa w klasie 3-ciej (niewymywalna) jest u nas standardem!

Podobnie sortowanie wytrzymałościowe do klasie żądanej przez projektanta!

 

Przeczytajcie też państwo o przypadkach, z którymi spotkałem się w dotychczasowej pracy. Mówią o tym, jak uniknąć zbędnych kosztów eksploatacyjnych, które mogą pojawić się w domu. No i pozwalają uniknąć błędów już popełnionych przez kogoś innego - skorzystajmy z tej wiedzy!

 

 

 
Tworzenie stron internetowych Poznań | Powered by Quick.Cms